OGŁOSZENIA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                       27 listopada 2022 r.                                             

 I Niedziela Adwentu – Niedziela Trzeźwości

======================================================================

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Wszystkich, a szczególnie dzieci serdecznie zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do czwartku o godz. 6.30, natomiast w piątek o godz. 16.30. Roraty dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 18.00.
 2. W czasie Adwentu w środy i soboty na Mszach świętych o godz. 8.00 i 10.00 homilię wygłosi ks. Piotr Brząkalik  „Adwentowe podpowiedzi”.
 3. W okresie Adwentu, podobnie jak w latach ubiegłych w kaplicy św. Józefa obok konfesjonałów jest ustawione „Serce pełne dobra”, do którego można składać upominki dla dzieci.
 4. Dziś nieszpory o godz. 15.00, różaniec o godz. 18.00 i Apel Piekarski o godz. 20.35.
 5. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przed bazyliką wolontariusze przeprowadzą zbiórkę na przygotowanie Bożego Narodzenia dla ubogich. Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę.
 6. Dziś po każdej Mszy świętej w kaplicy ECCE HOMO można nabyć, lampiony roratnie, opłatki, świece „Caritas”, kalendarze sanktuaryjne na 2023 r. oraz grę planszową o naszej bazylice i obiektach należących do piekarskiego sanktuarium „Śladami pielgrzymów”.
 7. Dzisiaj i przez wszystkie niedziele Adwentu przed bazyliką będzie można nabyć wieńce adwentowe i stroiki na Boże Narodzenie wykonane przez wolontariuszy i dzieci z ochronki parafialnej.
 8. Dzisiaj o godz. 17.00 w naszej bazylice odbędzie się koncert „Górniczej Orkiestry Dętej KWK Piekary-Julian”. Serdecznie zapraszamy.
 9. Od dzisiaj rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin, które zadeklarowały chęć przyjęcia kapłana w swoich domach. Szczegółowy plan odwiedzin znajduje się w gablocie i na stronie internetowej. Tegoroczne ofiary kolędowe zostaną przeznaczone w całości na malowanie kościoła
 10. We wtorek zapraszamy na nowennę do MB Piekarskiej o godz. 17.00 i Eucharystię o godz. 18.00. Prośby i dziękczynienia można składać do skarbony z tyłu bazyliki oraz w kancelarii parafialnej.
 11. W czwartek 1 grudnia będziemy przeżywać odpust związany z 60 rocznicą nadania tytułu bazyliki mniejszej naszej świątyni. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o budowniczych, dobrodziejach, proboszczach, wszystkich kapłanach posługujących w tym miejscu na przestrzeni lat, parafianach i pielgrzymach.
 12. W tym tygodniu przeżywamy: I czwartek miesiąca – Msza święta o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa o godz. 6.30, I piątek miesiąca –  zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie parafia WNMP z Rojcy o godz. 20.00, w ramach czuwania Eucharystia o godz. 21.00, następnie godzina miłosierdzia, I sobota miesiąca – zapraszamy na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7.30,  następnie Msza święta o godz. 8.00. Różaniec wynagradzający wyjątkowo po Mszy świętej o godz. 10.00.
 13. Msza święta dziękczynna w intencji górników i ich rodzin zostanie odprawiona w sobotę 3 grudnia o godz. 9.00, następnie o godz. 17.00 w bazylice odbędzie się koncert „IX Barbórkowe Spotkania Chóralne”. Natomiast w poniedziałek 5 grudnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Dyrekcji i Pracowników Spólki„Węglokoks Kraj Serwis” z udziałem orkiestry i chóru „Halka”.
 14. W sobotę 3 grudnia o godz. 17.00 w auli za probostwem odbędą się nauki dla rodziców i chrzestnych.
 15. W przyszłą niedzielę zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 16. Prosimy o sprawdzenie poprawności danych osób pochowanych na cmentarzu celem wprowadzenia korekt do systemu GROBONET. Osoby, które nie chcą kontynuować rezerwacji miejsca cmentarnego prosimy o osobisty kontakt z kancelarią w celu złożenia stosownego oświadczenia. Przekazywanie grobów odbywa się wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 17. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce „Ostrobramskiej”, która odbędzie się w terminie 6 -11 lipca 2023 roku. Szczegóły na kartkach z tyłu bazyliki i na stronie internetowej. Zapisy w centrum pielgrzymkowym. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w kwocie 300 zł.