OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła

7 sierpnia 2022 r.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny

Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

================================================================

 1. Dzisiaj obchodzimy odpust Porcjonkuli. Suma odpustowa z udziałem pielgrzymów o godz.10.30.Różaniec – część chwalebna o godz. 13.45, początek modlitwy na Rajskim Placu. Nieszpory maryjne o godz. 15.00 w bazylice. Apel Piekarski o godz. 20.35.

 2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przed naszymi kościołami wolontariusze przeprowadzą zbiórkę z przeznaczeniem na oczyszczenie i renowację Grobu Matki Bożej na Kalwarii.

 3. Okazja do spowiedzi w naszej bazylice w czasie wakacji tylko w godzinach popołudniowych, od wtorku do soboty, od godz. 16.00 do godz. 18.00 oraz codziennie 15 minut przed każdą Mszą świętą.

 4. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna od poniedziałku do piątku zgodnie z wcześniej podanymi godzinami urzędowania, natomiast w sobotę tylko w sprawach pilnych.

 5. We wtorek o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do MB Piekarskiej, następnie Msza święta o godz. 18.00 transmitowana przez Radio eM.

 6. W sobotę z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych i wiekiem osłabionych parafian. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii do czwartku.

 7. We wszystkie soboty sierpnia w kaplicy ECCE HOMO, obok bazyliki po Mszy świętej o godz.10.00 będzie można złożyć intencje do Złotej Księgi za osoby żyjące i zmarłe.

 8. Serdecznie zapraszamy na Triduum Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Rozpoczynamy „Wieczorem fatimskim” w sobotę 13 sierpnia o godz. 19.00 modlitwą różańcową w bazylice, następnie procesja światła wokół bazyliki i Msza święta o godz. 20.00.

 9. W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 nieszpory maryjne z konferencją w bazylice, następnie procesja do kaplicy św. Rafała (Rajski Plac), obrzędy zaśnięcia Matki Bożej i początek różańca (tajemnice radosne), następnie procesja do Grobu Matki Bożej (Kalwaria).

 10. W poniedziałek 15 sierpnia o godz. 13.45 różaniec z obrzędem koronacji figury Matki Bożej (część chwalebna) przy Grobie Matki Bożej (Kalwaria), procesja z figurą do bazyliki i nieszpory maryjne o godz. 15.00. Następnie o godz. 16.00 koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Orkiestry „Power of Winds” na wzgórzu kalwaryjskim i tańce uwielbienia.

 11. Już dziś zapraszamy na pielgrzymkę kobiet i dziewcząt, która odbędzie się 21 sierpnia br. Szczegóły na plakatach.

 12. Spotkanie wolontariuszy przed pielgrzymką odbędzie się 17 sierpnia br. o godz. 17.00 w auli za probostwem. Serdecznie zapraszamy do pomocy i współtworzenia spotkania z Matką Bożą Piekarską na kalwaryjskim wzgórzu.

 13. Prosimy o pomoc w porządkowaniu dróżek na kalwarii, równocześnie dziękujemy wszystkim za pracę i zaangażowanie.

 14. Pragniemy poinformować parafian i pielgrzymów, że udostępniliśmy dodatkowe miejsca parkingowe na boisku za ochronką w okresie pielgrzymkowym od soboty przed Mszą świętą wieczorną do ostatniej Mszy świętej wieczornej w niedzielę. Prosimy o nie parkowanie samochodów w tygodniu.