OGŁOSZENIA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 marca 2023 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

 1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przed bazyliką wolontariusze przeprowadzą zbiórkę z przeznaczeniem na wyposażenie Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego „Nazaret”.

 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, różaniec o godz. 18.00 i Apel Piekarski o godz. 20.35.

 3. Dzisiaj po każdej Mszy świętej w kaplicy Ecce Homo można nabyć paschaliki wielkanocne.

 4. Jutro będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte w naszej bazylice o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wspólnoty św. Józefa oraz dobrodziejów i darczyńców Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego „Nazaret w 9. rocznicę rozpoczęcia budowy z prośbą błogosławieństwo i pomyślne zakończenie budowy.

 5. Okazja do spowiedzi w naszym sanktuarium od wtorku do soboty w godz. 10.30 – 12.30 oraz  16.00 – 18.00, a także 15 minut przed Mszą świętą.

 6. We wtorek o godz. 17.00 nowenna do MB Piekarskiej, następnie Eucharystia o godz. 18.00.

 7. W czwartek zapraszamy na „Godzinę Świętą”, początek o godz. 17.00.

 8. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne:

  piątek – o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, natomiast o godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla dorosłych,

  sobota – o godz. 10.45 Droga Krzyżowa na Kalwarii na którą serdecznie zapraszamy parafian i pielgrzymów. Na kalwaryjskie dróżki wyruszamy z Rajskiego Placu. Prosimy o zabranie krzyży. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzi rekolekcjonista – ks. Rafał Skitek.

 9. Msza święta szkolna w każdy piątek o godz. 16.30.

 10. W piątek 24 marca zapraszamy na „Ekstremalną Drogę Krzyżową”. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 20.00 w kościele kalwaryjskim. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

 11. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na każdej Mszy świętej będzie możliwość podjęcia „Duchowej adopcji dziecka poczętego”.

 12. W sobotę odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych parafian zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do czwartku.

 13. Od sobotniej Mszy świętej o godz. 18.00 rozpoczniemy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadzi ks. Rafał Skitek, dyrektor archidiecezjalnego Radia eM. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest w gablotach i na stronie internetowej parafii.

  1. W niedzielę 26 marca o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Stowarzyszenia Amazonek „Feniks” z Piekar Śląskich.

  2. Najbliższe nauki dla narzeczonych odbędą się od 27 do 29 marca. Początek spotkań o godz. 19.00. Wyjątkowo zapraszamy do salek katechetycznych.
  3. Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego w odnowionym kościele kalwaryjskim na prośbę parafian w każdą sobotę o godz. 16.30 będą odprawiane Msze święte jubileuszowe, będzie to już Msza święta niedzielna. Intencje można zapisywać w kancelarii parafialnej. 
  4. Trwają przygotowania do Chwalebnego Misterium Męki Pańskiej. Prosimy o modlitwę, a wszystkich chętnych, dysponujących czasem do zaangażowania się w to dzieło. Potrzebni są aktorzy, statyści, służba porządkowa oraz odpowiedzialni za scenografię. Wszystkich zainteresowany prosimy o kontakt z kancelarią parafialną lub bezpośrednio z ks. Sławomirem Tupajem.
  5. W związku z organizacją w tym roku Światowych Dni Młodych, piesza pielgrzymka z naszej parafii do Częstochowy wyjątkowo odbędzie się w dniach 1-5 lipca. Już dziś zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, o szczegółach pielgrzymki będziemy informować na bieżąco na parafialnym Fecebooku oraz na plakatach. 
  6. W tym roku możemy przekazać 1,5% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy do wsparcia w ten sposób budowy domu rekolekcyjno-pielgrzymkowego „Nazaret”. Informacje z numerem KRS 0000003534 znajdują się przy wyjściu z bazyliki, a także na stronie internetowej. Przy okazji dziękujemy za każde wsparcie dla „Nazaretu”.