OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 lipca 2024 r.

XV Niedziela Zwykła

==========================================================

  1. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00, różaniec o godz. 18.00 i Apel Piekarski o godz. 20.35.

  2. Dyżur w stałym konfesjonale od poniedziałku do soboty od 17.00 do 18.00. Zapraszamy również do sakramentu pokuty i pojednania 20 minut przed każdą Mszą świętą.

  3. Jutro urodziny obchodzi ks. Szymon Melerowicz. Msza święta w intencji ks. solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar życia i dar kapłaństwa.

  4. Jutro po Mszy wieczornej modlitwa w kościele kalwaryjskim prowadzona przez pieszych pielgrzymów na Jasną Górę.

  5. We wtorek nowenna do Matki Bożej Piekarskiej o godz. 17.00, następnie Eucharystia o godz. 18.00.

  6. Prosimy wszystkich opiekunów kaplic na kalwarii piekarskiej o uporządkowanie kaplic. W najbliższą środę będziemy gościć w naszym sanktuarium komisję z Narodowego Instytutu Dziedzictwa, która w związku ze złożonym wnioskiem o uznanie za pomnik historii Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich dokona oględzin naszej bazyliki i wszystkich obiektów przylegających.

  7. W sobotę 20 lipca zapraszamy na obchody kalwaryjskie przed odpustem MB Szkaplerznej. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 10.00, następnie o godz. 10.45 z Rajskiego Placu wyruszy procesja na Kalwarię. Na obchody zapraszam Bractwo Kalwaryjskie oraz parafian i pielgrzymów w strojach śląskich. W niedzielę 21 lipca zapraszamy na odpustowe obchody różańcowe (cz. II – bolesna), rozpoczniemy o godz. 13.45 na Rajskim Placu, następnie przejdziemy na Kalwarię i zakończymy nieszporami w bazylice o godz. 15.00, podczas nieszporów maryjnych będzie można przyjąć szkaplerz.

  8. Zapraszamy na Msze święte do kościoła kalwaryjskiego w każdą sobotę o godz. 16.30 oraz w niedzielę o godz. 12.00.

  9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka.

  10. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy z naszej parafii odbędzie się w terminie 3-7 sierpnia, „Dzień Piekarski” odbędzie się 5 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę i wyjazd autokarowy na „Dzień Piekarski” w centrum pielgrzymkowym.