OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 kwietnia 2024 r.

IV Niedziela Wielkanocna – Światowy dzień modlitw o powołania

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na remont krypty katedry

==========================================================

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn”. Dziś w parafiach naszej archidiecezji klerycy WŚSD przeprowadzają niedzielę budzenia powołań. Modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Jana Machy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszych wspólnot parafialnych.

 2. Dziś nieszpory o godz. 15.00, różaniec o godz. 18.00 i Apel Piekarski o godz. 20.35.

 3. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przed naszymi kościołami wolontariusze przeprowadzoną zbiórkę z przeznaczeniem na remont elewacji kościoła kalwaryjskiego, który trwa już od roku.

 4. Dyżur w stałym konfesjonale od godz. 15.00 do godz. 17.00, zapraszamy również do sakramentu pokuty i pojednania 20 minut przed każdą Mszą świętą.

 5. Nowenna do MB Piekarskiej we wtorek o godz. 17.00.

 6. Spotkanie Żywego Różańca w środę o godz. 11.00 w domu katechetycznym.

 7. W czwartek 25 kwietnia, przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy świętej o godz. 8.00 przejdziemy z procesją pod krzyż na Rajskim Placu i będziemy modlić się o urodzaje.

 8. Msza święta szkolna w piątek o godz. 16.30.

 9. Zapraszamy na Msze święte do kościoła kalwaryjskiego w soboty o godz. 16.30 oraz w niedziele o godz. 12.00.

 10. W niedzielę 28 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy do auli za probostwem na prezentację publikacji „Ze źródeł Słowa” i spotkanie autorskie z księdzem Piotrem Brząkalikiem. Spotkanie poprowadzi Dominika Bem, dziennikarka Radia eM. „Ze źródeł Słowa”, to zbiór „Myśli na niedzielę” prezentowanych na antenie TVP 3 Katowice w coniedzielnym programie „Credo”. Po Mszach świętych ta publikacja będzie dostępna w kaplicy Ecce Homo.

 11. W imieniu Prezydenta Miasta i Rady Miasta Piekary Śląskie zapraszamy do udziału w piekarskich obchodach 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 103. Rocznicy Wybuchu III Powstania Śląskiego. Szczegółowy plan obchodów znajduje się w gablotach.

 12. Uroczystość wczesnej Komunii świętej w naszej parafii odbędzie się 5 maja na Mszy świętej o godz. 10.30 oraz Pierwszej Komunii świętej 12 maja również na Mszy świętej o godz. 10.30. Polecajmy modlitwie dzieci, rodziców oraz ich bliskich.