OGŁOSZENIA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 maja 2023 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do MB Piekarskiej

=======================================================

 1. Serdecznie witamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców, którzy przybyli do Matki Bożej Piekarskiej w dorocznej pielgrzymce. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania na Rajskim Placu oraz na Kalwarii.

 2. W kaplicach wokół bazyliki oraz w centrum pielgrzymkowym można zapisać żyjących i zmarłych do Złotej Księgi, która jest darem wieczystej modlitwy w ich intencjach. W każda sobotę o godz. 6.30 odprawiana jest Msza święta za wszystkich wpisanych do Złotej Księgi.

 3. Na Rajskim Placu w kaplicy św. Rafała trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 14.00. Komunia święta udzielana jest podczas Mszy świętych oraz na Rajskim Placu od godz. 8.30 do 13.00. Msza święta na wzgórzu pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza rozpocznie się o godz. 11.00. 

 4. Nabożeństwo majowe na Kalwarii pod przewodnictwem bp. seniora Piotra Libery o godz. 15.00, następnie procesja do bazyliki. O godz. 18.00 różaniec w bazylice i Apel Piekarski o godz. 20.35.

 5. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przed naszymi kościołami wolontariusze przeprowadzą zbiórkę z przeznaczeniem na remont Kalwarii.

 6. Ostatnie nabożeństwa majowe w poniedziałek i środę o godz. 17.30, natomiast we wtorek połączone z nowenną do MB Piekarskiej i godz. 17.00.

 7. Kolejny poniedziałkowy wieczór modlitewny w kościele kalwaryjskim rozpoczynamy o godz. 18.50.

 8. Okazja do spowiedzi w naszym sanktuarium od wtorku do soboty w godz. 10.30-12.30, 16.00 -18.00 oraz 15 minut przed każdą Mszą świętą.

 9. „Dzień Rodziny” w naszej parafii odbędzie się 30 maja na boisku za ochronką. W programie konkursy, zabawy oraz słodki poczęstunek. Szczegóły na plakatach.

 10. W każdy wtorek od 19.00 do 21.00 w kościele kalwaryjskim Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach „Wieczoru Nikodema”. Wejście na kalwarię od strony ul. ks. J. Popiełuszki.

 11. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, obchodzimy również Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

 12. W I piątek miesiąca zapraszamy na wieczór zadośćuczynienia, który poprowadzi parafii św. Wojciecha z Radzionkowa i WNMP w Rojcy. W ramach czuwania konferencja, Eucharystia o godz. 21.00 oraz godzina miłosierdzia.

 13. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej o godz. 10.00 oraz różaniec wynagradzający o godz. 17.00.

 14. Nauki dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędą się w sobotę o godz. 17.00 w auli za probostwem.

 15. Zapraszamy na Msze święte do kościoła kalwaryjskiego w każdą sobotę o godz. 16.30 i w niedzielę o godz 12.00.

 16. W sobotę 3 czerwca w naszej parafii na Mszy świętej o godz. 18.00 rozpocznie się Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Patronki Robotników i Solidarności na terenie Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność pod hasłem „Matko, pomóż nam zło dobrem zwyciężać”. Zapraszamy parafian i pielgrzymów do wspólnej modlitwy.

 17. W przyszłą sobotę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 18. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

 19. Tegoroczna trasa procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) będzie prowadziła ulicami:

 • z bazyliki ul. Wyzwolenia do krzyża (I ołtarz przygotowują „Wieczernik” oraz mieszkańcy ul. Bytomskiej i Wyzwolenia),

 • ul. Wyzwolenia do ul. Kasztanowej (II ołtarz przygotowuje wspólnota „Mężczyzn św. Józefa” oraz mieszkańcy ul. Kasztanowej i Jarzębinowej),

 • ul. Kasztanową i ul. Jarzębinową do ul. Chopina (III ołtarz przy skrzyżowaniu ul. Chopina i Jarzębinowej, ołtarz przygotowują Domowy Kościół oraz rodzice dzieci pierwszokomunijnych ),

 • ul. Londnera do ul. Bytomskiej (IV ołtarz – obok krzyża na kalwarii, ołtarz budują wspólnota FZŚ, rodzice dzieci wczesnokomunijnych i mieszkańcy Lipki).

 1. Piesza pielgrzymka z naszej parafii do Częstochowy odbędzie się w dniach 1-5 lipca. Zapisy w centrum pielgrzymkowym i w kancelarii parafialnej.

 2. Prosimy o sprawdzenie poprawności danych osób pochowanych na cmentarzu celem wprowadzenia do systemu GROBONET. Osoby, które nie chcą kontynuować rezerwacji miejsca cmentarnego prosimy o osobisty kontakt z kancelarią w celu złożenia stosownego oświadczenia. Groby zaniedbane i opuszczone będą przeznaczone do ponownych pochówków.