KANCELARIA PARAFIALNA

Kancelaria Parafialna


Godziny urzędowania:
poniedziałek   8.30-10.00 oraz 15.00-17.00
wtorek   8.30-10.00 oraz 15.00-17.00
środa   15.00-17.00
czwartek   8.30-10.00 oraz 15.00-17.00
piątek   8.30-10.00 oraz 15.00-17.00
sobota – dyżur telefoniczny

niedziele i święta jest nieczynna

Ksiądz Proboszcz służy gotowością do rozmowy i duszpasterskiej porady
w ramach godzin urzędowania kancelarii za wyjątkiem wtorku.


1. Zamawianie Intencji indywidualnych 

W kancelarii parafialnej (gdy chodzi o wyznaczenie konkretnej daty odprawienia Mszy św.) lub w Centrum Pielgrzymkowym (gdy Msza św. może być odprawiona w dowolnym terminie, któy nie jest określany w momencie zamawiania intencji).
Na przełomie września i października dokonuje się rezerwacji terminów mszy na kolejny rok kalendarzowy.
W momencie rezerwacji pracownik kancelarii zapisuje nazwisko oraz telefon kontaktowy osoby zamawiającej Mszę świętą, aby w razie przyczyn leżących po stronie parafii powiadomić o zmianie terminu lub godziny odprawienia danej Mszy świętej.

Konieczne jest potwierdzenie przez osobę zamawiającą mszę, iż zarezerwowane terminy intencji są aktualne. Intencje w kancelarii parafialnej należy potwierdzić miesiąc przed wyznaczonym terminem. Intencje, które nie zostaną potwierdzone w wyznaczonym terminie uznaje się za wolne na 14 dni przed wyznaczoną datą Mszy świętej, a w ich miejsce wpisuje się intencje bezterminowe, oczekujące jeszcze na odprawienie.

PRACOWNIK KANCELARII NIE JEST ZOBOWIĄZANY DO TELEFONICZNEGO PRZYPOMNIENIA O ZBLIŻAJĄCYM SIĘ OSTATECZNYM TERMINIE POTWIERDZENIA REZERWACJI.

W momencie potwierdzenia terminu Mszy św. prosimy o złożenie ofiary, która jest przekazywana na utrzymanie parafii (budynku kościelnego, duszpasterzy i służby kościelnej).

JEŚLI W NAJBLIŻSZYM CZASIE OBCHODZISZ WAŻNE WYDARZENIE
I PRAGNIESZ BOGU DZIĘKOWAĆ ZA OTRZYMANE ŁASKI,
POMYŚL ODPOWIEDNIO WCZEŚNIEJ, BY ZAREZERWOWAĆ TERMIN MSZY ŚWIĘTEJ!

2. Zamawianie Intencji wieczystych 

 W kancelarii parafialnej oraz w centrum pielgrzymkowym można wpisać osoby żywe oraz zmarłe do tzw. Złotej Księgi. Jest to forma wieczystej (nieystannej) modlitwy za bliskich i znajomych, którzy włączeni są do duchowej wspólnoty gormadzącej się przed Obrazem MB Piekarskiej. Msza święta w intencji osób zapisanych w Złotej Księdze odprawiana jest w każdą sobotę o godz. 6.30.

3. Zamawianie Intencji zbiorowych
W kancelarii parafialnej oraz w centrum pielgrzymkowym można składać intnecje odprawiane w ramach cotygodniowej mszy świętej zbiorowej, sprawowanej w:
poniedziałek – godz. 18.00 – za zmarłych zalecanych
wtorek – godz. 18.00 – w intencji żyjących (szczególnie za jubilatów i osoby chore)

Tę formę modlitwy polecamy tym wszystkim, którym nie udało się zarezerwować indywidualnego teminu mszy.