OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 czerwca 2024 r. – XII Niedziela Zwykła

==========================================================

 1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej będą śpiewać artyści z Ukrainy.

 2. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00, różaniec o godz. 18.00 i Apel Piekarski o godz. 20.35.

 3. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przed naszymi kościołami zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na rzecz prowadzonego przez Caritas Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.

 4. Dzisiaj po każdej Mszy świętej ks. Łukasz Tomczyk, udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Polecamy w naszych modlitwach posługę księdza neoprezbitera Matce Bożej Piekarskiej.

 5. Dyżur w stałym konfesjonale od poniedziałku do soboty od 17.00 do 18.00. Zapraszamy również do sakramentu pokuty i pojednania 20 minut przed każdą Mszą świętą.

 6. Od poniedziałku do środy w auli za probostwem odbędą się nauki dla narzeczonych, początek spotkań o godz. 19.00.

 7. We wtorek nowenna do Matki Bożej Piekarskiej o godz. 17.00.

 8. W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w bazylice o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 oraz w kościele kalwaryjskim o godz. 16.30. W tym dniu będziemy obchodzić odpust i szczególną modlitwą otoczmy papieża Franciszka.

 9. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Eucharystii.

 10. Za tydzień przed naszymi kościołami zostanie przeprowadzona zbiórka z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym, którzy ucierpieli z powodu trąby powietrznej, która przeszła przez nasz region 19 czerwca.

 11. Już dziś zapraszamy na na obchody kalwaryjskie w ramach Odpustu Nawiedzenia NMP, które rozpoczniemy 6 lipca Mszą świętą w bazylice o godz. 10.00, następnie z Rajskiego Placu ok. godz. 10.45 wyruszymy na Kalwarię. Do udziału zachecamy szczególnie Bractwo Kalwaryjskie ze sztandarem oraz parafian i pielgrzymów w strojach regionalnych.

 12. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy z naszej parafii odbędzie się w terminie 3-7 sierpnia. „Dzień Piekarski” odbędzie się 5 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę i wyjazd autokarowy na „Dzień Piekarski” w centrum pielgrzymkowym.