OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 lutego 2024 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

==========================================================

 1. W sobotę 24 lutego odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji zostali Paweł Dąbrowski z parafii MB Różańcowej w Rudzie Śląskiej – Halembie, Mateusz Ochojski z parafii MB Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach – Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych diakonów i o nowe powołania.

 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. W czasie Gorzkich Żali zostanie zebrana ofiara z przeznaczeniem na przygotowanie Chwalebnego Misterium Męki Pańskiej na Piekarskiej Kalwarii.

 3. Zapraszamy dzisiaj na różaniec o godz. 18.00 i Apel Piekarski o godz.20.35.

 4. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przed naszą bazyliką zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę z przeznaczeniem na fundusz misyjny Ad Gentes.

 5. Zapraszamy Parafian i Gości dzisiaj po każdej Mszy świętej do zobaczenia odnowionej klatki i schodów prowadzących na chór (wyjście od frontu, po lewej stronie). Obecnie trwa remont prawej strony.

 6. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do soboty od 15.00 do 17.00 oraz 20 minut przed każdą Mszą świętą.

 7. Nowenna do MB Piekarskiej we wtorek o godz. 17.00.

 8. We wtorek 27 lutego ks. Wojciech Dytko obchodzi urodziny, już dziś składamy Księdzu Solenizantowi życzenia wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej Piekarskiej i św. Bartłomieja oraz zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną we wtorek o godz. 18.00.

 9. W środę 28 lutego przypada kolejna rocznica urodzin ks. bpa Marka Szkudło. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

 10. Zapraszamy w najbliższą środę po Mszy świętej wieczornej do domu katechetycznego na spotkanie „Jak myśleć o wierze?”, spotkanie poprowadzi ks. prałat Lucjan Skolik.

 11. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

 • w piątek Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 – Msza święta szkolna i 18.00. Nabożeństwo do NSPJ po Mszy świętej o godz. 10.00, Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00 oraz dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15. Zapraszamy również na czuwanie modlitewne, które poprowadzi parafii św. Wojciecha z Radzionkowa i parafia WNMP z Rojcy. Plan czuwania: godz. 20.00 – konferencja, różaniec, godz. 21.00 – Eucharystia, godz. 22.00 – Godzina Miłosierdzia”.

 • W sobotę zapraszamy na Drogę Krzyżową na Piekarskiej Kalwarii. Rozpoczniemy Mszą świętą w bazylice o godz. 10.00, następnie ok. godz. 10.45 wyruszymy z Rajskiego Placu na kalwaryjskie dróżki. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji rodzin. Prosimy o zabranie krzyży, natomiast o godz. 17.00 różaniec wynagradzający.

 1. Nauki dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędą się w sobotę o godz. 17.00 w auli za probostwem.

 2. Trwają przygotowania do Chwalebnego Misterium Męki Pańskiej. Powierzamy to szczególne dzieło modlitwie, a wszystkich chętnych, dysponujących czasem i chcących się zaangażować prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

 3. Już dziś zapraszamy na REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które odbędą się w dniach 16-20 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Damian Copek – proboszcz parafii MB Różańcowej w Świętochłowicach – Chropaczowie. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach oraz na stronie internetowej.

 4. W związku z powstającą w Muzeum Sanktuaryjnym wystawą strojów regionalnych zwracamy się z prośbą do osób, które posiadają poszczególne elementy lub całe stroje śląskie po swoich przodkach, aby przekazali lub wypożyczyli na cele sanktuaryjne. Prosimy o kontakt w tej sprawie z kancelarią parafialną w godzinach urzędowania.