Chóry

Chór Sanktuaryjny „Św. Cecylia”

Ludzie, którzy lubią śpiewać i swoim talentem chwalić Boga oraz Matkę Najświętszą,
tworzą zespół o ponad stuletniej tradycji pod dyr. Iwony Bańskiej.
Spotkania w poniedziałek i czwartek o godz. 18.30 w centrum pielgrzymkowym.

Zapraszamy na stronę internetową chóru

 

KRONIKA-Pielgrzymka-2022

KRONIKA Święta Zmarwychwstanie

KRONIKA Bazylika TRIDUUM

Kronika Bazylika oratorium 2

KALWARIA koncert pasyjny 2 (1)

KALWARIA koncert pasyjny 2

 

dd

 

chor-30-01-2022 chor-23-01-2022

 

 

 Chór kameralny “LEGATO”

Chór powstał w roku 2006, kiedy to grupa piekarskiej młodzieży kochająca śpiew założyła zespół wokalno-instrumentalny. Początkowo repertuar stanowiły typowe piosenki religijne, z czasem sięgnęliśmy po utwory wielogłosowe. Chociaż skład zespołu ulega dynamicznym zmianom, przez minione lata udało się nam opracować całkiem pokaźny zbiór literatury muzycznej. Kiedy naszym przygotowaniem zajęła się fachowa dyrygentka, możliwe było aspirowanie do wyższych celów. W ten sposób w roku 2015 zajęliśmy II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Będzinie w kategorii schol liturgicznych.

Zasadniczo spotykamy się na 2-godzinnej próbie raz w tygodniu. Kiedy przygotowujemy się do śpiewu podczas jakiegoś ważnego wydarzenia częstotliwość prób zwiększa się. Aktualnie w zespole śpiewają zarówno uczniowie, jak i studenci oraz młodzież pracująca.

Eucharystia jest naszym najcenniejszym skarbem, dlatego staramy się, by nasz śpiew bardzo mocno korespondował z treścią słowa Bożego przeznaczonego na dany dzień oraz był adekwatny do przeżywanego okresu liturgicznego.

Swoją obecnością towarzyszymy liturgii Triduum Paschalnego, a także podczas uroczystości kościelnych zarówno w bazylice, jak i innych kościołach. Wykonujemy tradycyjne pieśni, jak również utwory powstałe niedawno. Nieobcy jest nam również chorał gregoriański.